1960. szeptember 8-án szültetett Csókán, Vajdaságban. Az általános iskolát szülőfalujában, a középiskolát pedig Zentán végezte. 1985-ben Újvidéken a vegyészeti főiskolán diplomát szerezett.
Tanulmányai végeztével az Újvidéki Rádió ifjúsági és népzenei szerkesztőségének munkatársa lett. Itt 1992. évi Magyarországra településéig néprajzi és népzenei műsorokat készített, szerkesztett.
1997-ben magyar állampolgárságot nyert.
A népzenével még gyerekkorában ismerkedett meg, élő hagyományból, citerán és tamburán tanult apai nagyapjától. 1974-ben citerazenekart alapított Csókán, amelynek vezetője lett, majd 1978-ban kislemeze jelent meg az Új Symposion folyóirat gondozásában. Ez évben tagja lett az újvidéki Nevenincs együttesnek, 1981-ben egy népi hangszeres kamaraegyüttest is létrehozott Tiszavirág névvel. Zenekari és szóló felvételt készített vele több ízben a rádió és a televízió Újvidéken, Belgrádban és Budapesten.
A népzenei rendezvényeken szervezőként is szerepet vállalt. Alapító tagja volt a vajdasági magyar népzenészek fő fesztiváljának, a Durindónak és a Vajdasági Táncháztalálkozónak. Nevéhez fűződik az Újvidéki Gyermekrádió népzenei vetélkedőjének megindítása és szervezése. Az első „Szólj síp, szólj” vetélkedő után a legtehetségesebb gyermekek továbbképzését irányíthatta. Az első népzenei nyári tábort 1987-ben szervezte Szentmihályon, majd négy éven át Magyarkanizsán; 1989-től téli citerás továbbképzést szervezett és vezetett gyermekkorosztálynak, 1990-től felnőtteknek is.
1991. augusztusában népzenei előadói tevékenységéért elnyerte "A Népművészet Ifjú Mestere" címet. Ugyanebben az évben szerezte meg a C kategóriás- citerazenekar-vezetői engedélyt. Magyarországra települése után citeraoktatói megbízást kapott a KÓTA C kategóriás tanfolyamán; a Magyar Rádió népzenei szerkesztőségében pedig szakriporteri munkatársként tevékenykedett.
1992. őszétől a Nyíregyházi Tanárképző Főiskola Ének- Zene Tanszékén főállásban citerát tanított és az "Európa népeinek hagyományos zenéje" című tárgyat adta elő az 1998/99-es tanév végéig. Itt énekzene-népzene tanári szakon 1996-ban jeles minősítéssel diplomát szerezett.
Emellett Zsámbékon népi hangszereket oktatott. Ugyanitt népzenei együttes alapításában is részt vett, melynek egyben művészeti vezetője lett: a Hajnalkötöző a Tradíció '93 pályázaton műsoros szalagra került, bejutott a 94-es- és- a 96-os Táncháztalálkozó gyűjteményes CD lemezére, kiadott két önálló hangkazettát (Túl a Tiszán ég az ezüst..., Vándorkikiáltó), valamint rádió- és televízió felvételek készültek vele.
1996-tól Citerásműhely címmel országos továbbképzési sorozatot vezet citerazenekar - vezetők számára mind a mai napig folyamatosan.
1997/98-ban központi alaptantervet dolgozott ki középfokú művészeti iskolák részére citerára és tamburára a Művelődési és Közoktatási Minisztérium felkérésére, valamint alapfokú tamburaoktatási tantervet írt. A pedagógus-továbbképző tanfolyamokon előadóként szerepel.
A Nyíregyházi Főiskolán óraadóként 1998-2002-ig népzene-elméleti tárgyakat adott elő. 1998-tól részmunkaidőben, 2000-től főállásban az Óbudai Népzenei Iskolában oktat citerát, furulyát és tamburát.
Több országos nyári tábor rendszeres oktatója, illetve művészeti vezetője : Szigliget, Tótfalu, Tamási, Zánka, Kazincbarcika stb.
1997-től a Magyar Művelődési Intézettel és a Vass Lajos Népzenei Szövetséggel létesített munkakapcsolatot. 1998-tól a Vass Lajos Népzenei Szövetség elnökségi tagja, 2001-től alelnöke, országos szintű továbbképzéseket, konferenciákat és népzenei versenyeket szervez.
A METRONÓM Kht. által 2001-ben pedagógus-továbbképző tanfolyamot akkreditáltatott „Népi hangszerek alkalmazása a zenepedagógiában” címmel, amit eddig három alkalommal tartottak meg.
2005. augusztus 1-től országos népzene-oktatási szakértő címet szerzett.