Rőmer Ottó publikációi

A „Karikás” együttessel egy nagylemezünk és egy CD lemezünk jelent meg.
1989-ben alapítottam meg a „Morotva” népzenei együttest. Zenei tevékenységünkbe tartozik a népzenegyűjtés, tanítás, táncházi muzsikálás, koncerteken való közreműködés. Számos táncegyüttes – 2002-ig elsősorban a Debreceni Hajdú Táncegyüttes, ezen kívül a sátoraljaújhelyi, berettyóújfalui, százhalombattai, derecskei, balmazújvárosi táncegyüttes – zenei kíséretét látjuk el. A Hajdú Táncegyüttessel megkaptuk Európa egyik legelismertebb díját, a Herder díjat. Az előbb említett táncegyüttesekkel felléptünk Európa majd minden országában, Japánban /többször is/, Dél-Koreában, Kínában, Egyiptomban, Tunéziában, Argentínában, az USA-ban. Dél-Koreában világfesztivál díjat, Egyiptomban az Ismailia Fesztivál fesztiváldíját kaptuk meg. 2000-ben a Szolnoki Országos Néptáncfesztivál I. díjával /zenekari díj/ lettünk gazdagabbak. A Zalaegerszegi Országos Kamaratánc-fesztiválon Zeneszerzői Díjat kaptam. Ezzel az együttessel rendszeres résztvevője vagyok az Új élő népzene és a Táncháztalálkozó/Táncház-népzene című lemezsorozatnak. Két kazettánk után 2003-ban jelent meg „Az eladott lány” című CD lemezünk, majd 2008-ban elkészült a „Napforduló” c. kiadványunk.
2002-ben készítettük el Alfred Polansky Ady-lemezét és rendezője voltam a Szeredás Együttes „Tíz lépcső” című kiadványának.
A főiskola befejezése után 1972-1975-ig a püspökladányi Zeneiskolában tanítottam. 1976-1990-ig pedig a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola hegedűtanára voltam. 1987-től 10 évig tanítottam a tiszafüredi Zeneiskolában, ahol 5 évig zeneiskolai igazgatóként is működtem. 1991-től alkalmaz a Nyíregyházi Főiskola, jelenleg adjunktusként.